Доступність посилання

ТОП новини
09 Грудень 2018, Київ 23:20

Прикордонники: бойовики не пустили в Донецьк 8 вантажівок гуманітарної допомоги


Ілюстраційне фото

Бойовики не пустили в Донецьк вісім вантажівок від Міжнародного комітету Червоного Хреста, повідомляє Державна прикордонна служба України.

«Учора близько 15:00 через контрольний пункт в’їзду/виїзду «Бугас» на територію, яка тимчасово контролюється незаконними збройними формуваннями, прослідувало вісім вантажних автомобілів з гуманітарною допомогою від Міжнародного комітету Червоного Хреста. Однак через три години ці транспортні засоби з продуктами харчування і засобами гігієни повернулися назад, оскільки представники незаконних збройних формувань їх з невідомих причин не пропустили», – йдеться в повідомленні.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що відмова в доступі до гуманітарної допомоги є порушенням міжнаодного гуманітарного права.

«Мінські угоди зобов’язують всі сторони забезпечити безперешкодний доступ гуманітарної допомоги… 16000 метричних тонн термінової, життєво необхідної гуманітарної допомоги зараз не пускають до тих, хто її потребує… «Влада» ЛНР, ДНР повинна надати повний, безперешкодний доступ до гумдопомоги, виконати Мінськ угоди», – написав Пайєтт у Twitter.

​24 вересня українські прикордонники повідомили, що черговий «гуманітарний конвой» Росії в’їхав на територію України.

«Гумконвой» заїхав до України з порушеннями, більшість вантажівок були напівпорожніми, заявили в прикордонній службі України.

Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Стівен О’Браєн 24 вересня повідомив, що бойовики угруповання «ЛНР» наказали співробітникам міжнародних гуманітарних організацій залишити контрольовані сепаратистами території сходу України.

За його словами, підтримувані Росією сепаратисти наказали агенціям ООН та кільком організаціям з охорони здоров’я завершити діяльність до кінця цього тижня.

У Донецьку ситуація ненабагато краща, відзначив О’Браєн. «Рішення фактичної влади в Донецьку щодо майбутніх операцій все ще не ухвалене, і операції всіх закладів ООН призупинені», – сказав заступник генсекретаря ООН.

Recommended

XS
SM
MD
LG