Доступність посилання

ТОП новини

Росія та Україна домовилися про нову газову угоду


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Росія погодилася відновити постачання газу в Україну в рамках домовленості, досягнутої пізно ввечері 25 вересня з Європейським Союзом.

Єврокомісар з енергетики Марош Шефчович повідомив про це у своєму twitter, назвавши угоду «великим досягненням».

Як повідомили в міністерстві енергетики Росії, згідно з домовленостями, Україна зобов’язується закупити 2 мільярди кубічних метрів російського газу, російська сторона надасть для України знижку до контрактної ціни у розмірі приблизно $ 20 за тисячу кубічних метрів.

Ці домовленості діятимуть до кінця березня 2016 року.

Крім того, російський міністр енергетики Олександр Новак за підсумками переговорів зазначив, що Росія продовжить виконувати усі умови контрактів щодо постачання газу до Європи.

Українська сторона подробиці досягнутих домовленостей наразі не повідомляє.

25 вересня у Брюсселі відбувалися переговори представників Києва, Москви та Євросоюзу щодо так званого «зимового пакету» про умови, ціноутворення, терміни постачань в Україну російського газу.

Перед тристоронніми газовими переговорами міністр енергетики України Володимир Дерчишин заявив, що ціна у межах 227 доларів за тисячу кубометрів російського газу виглядає найбільш справедливою.

Новак перед початком переговорів зауважив, що очікує підписання «зимового протоколу», де «має бути врахована знижка в 20 доларів».

Від 1 липня Україна припинила закуповувати газ у Росії до узгодження умов постачання. Після завершення 31 березня чинності так званого «зимового» пакету Україна і Росія за посередництва Єврокомісії ведуть переговори про умови продовження постачання газу.

XS
SM
MD
LG