Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 19:13

Єврокомісія вимагає пустити гуманітарні вантажі на окуповану частину Донбасу


Єврокомісар Христос Стиліанідес

Єврокомісія закликає надати безперешкодний доступ гуманітарним службам у східній Україні. З відповідною заявою виступив єврокомісар із гуманітарної допомоги та врегулювання кризових ситуацій Христос Стиліанідес.

«Ми сподіваємося, що всі ті, хто має вплив на ситуацію, створять умови для негайного відновлення таких нагальних гуманітарних операцій у деяких районах Луганської області, відповідно до їхніх зобов'язань у рамках міжнародного гуманітарного права», – наголосив він.

«Рішення так званої «влади», яка де факто контролює певні райони Луганської області, усунути агенції гуманітарної допомоги з територій, які перебувають під їхнім контролем, матиме вкрай негативні наслідки для цивільного населення та спричинить призупинення роботи гуманітарних служб», – зазначив єврокомісар.

Христос Стиліанідес нагадав, що термінової допомоги на Луганщині потребують сотні тисяч людей. «Агенції ООН та недержавні організації постачають життєво необхідну допомогу, надаючи продукти харчування, ліки та притулок. Це рішення тільки погіршить тяжке життя постраждалого цивільного населення, особливо напередодні суворих погодних умов узимку», – заявив єврокомісар.

25 вересня заступник генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Стівен О’Браєн заявив, що бойовики угруповання «ЛНР» наказали співробітникам міжнародних гуманітарних організацій залишити підконтрольні їм території.

Державна прикордонна служба України у пʼятницю повідомила про те, що 8 вантажівок Міжнародного комітету Червоного Хреста не пустили й у Донецьк.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG