Доступність посилання

ТОП новини
19 Лютий 2018, Київ 22:47

РНБО: Україна очікує отримати 2 системи прикордонного контролю до кінця року


Україна очікує постачання двох систем прикордонного контролю до кінця 2015 року, заявив перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський.

«Ми очікуємо постачання двох систем прикордонного контролю до кінця поточного року і ще шести у 2016», – зазначив Гладковський під час прес-конференції в Лос-Анджелесі (США) з нагоди першого постачання в Україну системи раннього попередження для контролю за кордоном, спостереження та ідентифікації руху техніки ворога, що виробляється американською корпорацією Aeroscraft («Аерос»).

Як зазначають у прес-службі РНБО, дані цих систем дозволять «вести цілодобове спостереження за кордоном, що в свою чергу прискорить координацію дій відповідного реагування».

Мінські домовленості передбачають, серед іншого, забезпечення постійного моніторингу «на українсько-російському державному кордоні і верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України і Російської Федерації».

Наразі з усіх кількох сотень непідконтрольного Україні кордону з Росією спостерігачі ОБСЄ перебувають тільки у двох точках – російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» у Ростовській області. При цьому вони не мають повноважень інспектувати переміщувані через кордон вантажі. Росія категорично відмовляється розшити повноваження чи територіальний обсяг роботи цієї спостережної місії ОБСЄ.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG