Доступність посилання

ТОП новини

Російська правозахисниця Алексєєва отримала премію Вацлава Гавела


Російська правозахисниця Людмила Алексєєва
Російська правозахисниця Людмила Алексєєва

Російська дисидентка і правозахисниця Людмила Алексєєва отримала міжнародну премію імені Вацлава Гавела за захист прав людини у 2015 році. Нагороду їй вручила голова Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Анн Брассер на відкритті осінньої сесії у Страсбурзі у понеділок, 28 вересня.

88-річна Людмила Алексєєва відома критикою режиму російського президента Володимира Путіна. Її критика передусім стосується російських законів, спрямованих на обмеження чи заборону діяльності неурядових і громадських правозахисних організацій.

В інтерв’ю кореспонденту Радіо Свобода Алексєєва заявила, що, незважаючи на отримані нею численні нагороди, вона найбільше пишається двома: премією імені Сахарова і премією імені Вацлава Гавела.

Цього року до короткого списку премії Гавела увійшли також «Рух за права жінок в Афганістані» та «Молодіжна правозахисна ініціатива» (Youth Initiative for Human Rights).

Премія Вацлава Гавела за захист прав людини вручається щороку Радою Європи у співпраці з Бібліотекою Вацлава Гавела і правозахисним Фондом «Хартія 77».

Ця премія становить 60 тисяч євро.

XS
SM
MD
LG