Доступність посилання

ТОП новини

В ОБСЄ закликали поновити міжнародні гуманітарні операції на Донбасі


Івица Дачич, архівне фото
Івица Дачич, архівне фото

Чинний голова Організації з безпеки і співпраці в Європі, міністр закордонних справ Сербії Івица Дачич закликав усі сторони конфлікту в частині сходу України вжити заходів, що дозволили б негайно відновити діяльність гуманітарних організацій і забезпечити свободу пересування в регіоні.

Він висловив глибоке занепокоєння тим, що майже всі гуманітарні програми на окупованих частинах Луганської й Донецької областей далі припинені, а це може призвести до подальшого погіршення вже й так тривожної гуманітарної ситуації на сході України, мовиться в його заяві.

Дачич нагадав, що гуманітарні питання є важливою складової мінських домовленостей, і їх необхідно вирішувати терміново і конструктивно.

Підтримувані Росією збройні сепаратистські угруповання «ДНР» та «ЛНР», визнані в Україні терористичними, останнім часом стали незаконно вимагати від міжнародних та іноземних гуманітарних організацій якоїсь «акредитації», а потім тим, хто по таку «акредитацію» звернувся, все одно відмовили, за винятком Міжнародного комітету Червоного Хреста. Відтак в «ЛНР» тиждень тому вислали з захопленої ним території працівників усіх гуманітарних організацій. Одна з головних розбіжностей полягала в тому, що сепаратисти хотіли самі розподіляти отриману гуманітарну допомогу, на власний розсуд вирішуючи, кому її надавати.

XS
SM
MD
LG