Доступність посилання

ТОП новини

У Парижі відбудеться зустріч лідерів «нормандської четвірки»


Лідери «нормандської четвікри» під час зустрічі в Мінську, лютий 2015 року
Лідери «нормандської четвікри» під час зустрічі в Мінську, лютий 2015 року

Лідери Франції, Німеччини, Росії та України, які складають «нормандську четвірку», зустрінуться в Парижі 2 жовтня. Метою переговорів Фарнсуа Олланда, Анґели Меркель, Володимира Путіна та Петра Порошенка буде зміцнення крихкого миру на сході Україні.

Предметом переговорів є проведення місцевих виборів у контрольованих сепаратистами районах сходу України, забезпечення доступу для міжнародних спостерігачів, відведення озброєнь від лінії розмежування.

«Ми далекі від розв’язання (конфлікту – ред.), але є елементи, які підвищують нашу впевненість, що криза може бути подолана, і найголовніше, що зараз немає обстрілів», – сказав 1 жовтня президент Росії Володимир Путін.

Як заявили в адміністрації президента України, Петро Порошенко 2 жовтня в Парижі порушить перед Росією питання скасування «виборів» сепаратистів на Донбасі, також обговорюватимуться домовленості щодо відведення у зоні конфлікту на сході України зброї калібром менш ніж 100 міліметрів і питання доступу в окуповані райони міжнародних гуманітарних організацій.

Від 1 вересня інтенсивність бойових дій на Донбасі значно зменшилася, 2 жовтня всі сторони конфлікту засвідчили повне припинення обстрілів.

XS
SM
MD
LG