Доступність посилання

ТОП новини

У Києві співробітники СБУ затримали журналістів програми «Схеми», пошкодили техніку


Команда програми «Схеми»
Команда програми «Схеми»

У Києві вранці 2 жовтня співробітники СБУ затримали журналістів програми «Схеми» – спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший». Про це повідомила керівник проекту Наталка Седлецька.

«Щойно журналіст програми «Схеми» Михайло Ткач та оператор Кирило Лазаревич під час виконання журналістських повноважень були затримані співробітниками СБУ – їх відвезли в управління на Аскольдовому провулку. З того, що відомо – застосували силу та розбили камеру. Вони досі там», – написала Седлецька у Facebook.

«Щойно на нас напали співробітники СБУ просто під воротами за адресою Аскольдів провулок, 3. Ми стояли з прес-службою з посвідченням в руках. Поламали камеру. Заламали. Сказали зізнаватися у шпигунстві», – написав у Facebook один із затриманих, Михайло Ткач.

Радіо Свобода звернулося по коментар до прес-служби СБУ. Там відповіли, що коментарі по таких питаннях дає голова прес-служби Олена Гітлянська. О 10:00 та о 10:09 її телефон не відповідав.

Близько 10:20 Радіо Свобода вдалося зв’язатися з оператором Кирилом Лазаревичем, який повідомив, що він і його колега вже на волі. Камеру разом із карткою, на якій був запис, журналістам повернули.

«Схеми» – це щотижнева телевізійна програма розслідувань та аналітики про велику політичну корупцію. У кожному випуску у прізвищах та деталях ідеться про зловживання чиновниками наданою їм владою, статки держслужбовців та конфлікт персональних інтересів із державними, кумівство, «розпил», афери та схеми.

XS
SM
MD
LG