Доступність посилання

ТОП новини

В ООН занепокоєні через заборону ісламської партії в Таджикистані


Управління верховного комісара ООН із прав людини висловлює занепокоєння через ризик збільшення порушень прав людини в Таджикистані після нещодавнього рішення Душанбе про заборону Партії ісламського відродження Таджикистану.

У заяві від 2 жовтня агентство ООН вказало на арешт і затримання понад 10 членів цієї партії з початку вересня.

29 вересня Верховний суд Таджикистану офіційно вніс до реєстру терористичних і екстремістських організацій Партію ісламського відродження Таджикистану, що була заборонена минулого місяця й була зобов’язана припинити діяльність до 7 вересня.

Рішення було винесене через кілька годин після того, як Міністерство внутрішніх справ Таджикистану повідомило про арешт юриста цієї партії Бузурґмегра Йорова. Його звинувачують у шахрайстві й підробці документів.

Протягом вересня були арештовані також 13 провідних членів цієї партії за підозрою в участі у збройному заколоті під керівництвом тодішнього заступника міністра оборони Таджикистану, теж вихідця з цієї партії. Самого колишнього урядовця, генерала Абдугаліма Назарзоду, за повідомленнями, вбили 16 вересня в перебігу спецоперації, внаслідок якої також була вбита низка його прихильників, що взялися за зброю.

Керівник Партії ісламського відродження Таджикистану Мугіддін Кабірі, який живе у вигнанні, називає всі звинувачення проти партії і нього особисто політично мотивованими.

До заборони ця партія, єдина зареєстрована ісламська партія у країнах Середньої Азії, була частиною легального політичного життя Таджикистану, відколи за умовами домовленостей між владою й опозицією про завершення п’ятирічної громадянської війни 1997 року Об’єднаній таджицькій опозиції, частиною якої була Партія ісламського відродження, відійшло близько третини державних посад.

XS
SM
MD
LG