Доступність посилання

ТОП новини

Почалася зустріч «нормандської четвірки» у Парижі


Президент України Петро Порошенко і президент Франції Франсуа Олланд перед зустріччю у нормандському форматі, Париж, 2 жовтня 2015 року
Президент України Петро Порошенко і президент Франції Франсуа Олланд перед зустріччю у нормандському форматі, Париж, 2 жовтня 2015 року

У Парижі, в Єлисейському палаці, розпочалася зустріч президентів України Петра Порошенка, Франції Франсуа Олланда, Росії Володимира Путіна і канцлера Німеччини Ангели Меркель, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Перед зустріччю відбулися двосторонні переговори глав держав Росії та Франції, після того – України і Франції. Крім того, канцлер Німеччини провела зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним. А напередодні паризької зустрічі Петро Порошенко в Нью-Йорку 27 вересня провів перемовини з Ангелою Меркель.

На двосторонньому рівні перед Парижем не зустрічалися лише Порошенко та Путін.

«Нормандська четвірка» у Парижі проводитиме переговори щодо зміцнення нестійкого миру на сході Україні. Предметом перемовин стане також проведення місцевих виборів у контрольованих сепаратистами районах сходу України, забезпечення доступу для міжнародних спостерігачів, відведення озброєнь від лінії розмежування.

З дипломатичних джерел стало відомо, що на двосторонній зустрічі Франсуа Олланда та Володимира Путіна також обговорювалося питання російських авіаударів по території Сирії.

Як заявили в адміністрації президента України, Петро Порошенко в Парижі порушує перед Росією питання скасування «виборів» сепаратистів на Донбасі, також обговорюватимуться домовленості щодо відведення у зоні конфлікту на сході України зброї калібром менш ніж 100 міліметрів і питання доступу в окуповані райони міжнародних гуманітарних організацій.

Від 1 вересня інтенсивність бойових дій на Донбасі значно зменшилася, 2 жовтня всі сторони конфлікту засвідчили повне припинення обстрілів.

XS
SM
MD
LG