Доступність посилання

ТОП новини

Голова СБУ зустрівся з журналістами «Схем» після затримання


Михайло Ткач, журналіст програми «Схеми», біля будівлі СБУ, Київ, 2 жовтня 2015 року
Михайло Ткач, журналіст програми «Схеми», біля будівлі СБУ, Київ, 2 жовтня 2015 року

Голова СБУ Василь Грицак зустрівся з Михайлом Ткачем та Кирилом Лазаревичем, журналістами програми «Схеми», яких силою затримали представники київського обласного управління СБУ вранці 2 жовтня.

Грицак розповів журналістам, що доручив скоротити термін службового розслідування інциденту до 10 днів (за законом, таке розслідування може тривати місяць). Також він сказав, що ухвалюватиме остаточне рішення про подальші дії щодо працівників СБУ після того, як побачить результати внутрішнього розслідування.

Водночас на відео із камер зовнішнього спостереження СБУ, яке було надане Радіо Свобода Київським обласним управлінням СБУ за розпорядженням Василя Грицака, відсутні кадри якраз моменту затримання знімальної групи. Кадри спостереження до інциденту, як і відео, коли журналістів випускають, залишились на запису.

Журналіста програми «Схеми» Михайла Ткача й оператора Кирила Лазаревича затримали співробітники СБУ вранці 2 жовтня під час зйомок епізоду для журналістського розслідування. При затриманні, за словами журналістів,співробітники СБУ застосували силу. У журналістів також відібрали і пошкодили техніку. За деякий час журналістів відпустили, на місце події вони викликали поліцію і написали заяву як постраждалі.

Адвокати журналістів Радіо Свобода вважають, що під час нападу сталося перешкоджання професійній журналістській діяльності, незаконне затримання та перевищення службових повноважень. Ці дії підпадають під статті 171, 371 та 365 Кримінального кодексу України.

Голова управління СБУ Києва і Київської області Михайло Глуговський пізніше вибачився перед журналістами за інцидент і визнав можливе перевищення повноважень з боку працівників СБУ. Він також пообіцяв провести швидке розслідування і надав відео з камер спостереження.

Журналісти «Схем» кілька днів поспіль під деякими офісами СБУ знімали сюжет про те, що співробітники Служби пересуваються на дорогих автомобілях класу люкс, вартість яких може не відповідати їхнім офіційним доходам на посадах держслужбовців. Знімальна група, перебуваючи поза територією СБУ, фільмувала, які автомобілі приїжджають до цієї установи, та просила про коментарі власників дорогих авто.

«Схеми» – це спільний проект Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», щотижнева телевізійна програма розслідувань та аналітики про велику політичну корупцію. У кожному випуску у прізвищах та деталях ідеться про зловживання чиновниками наданою їм владою, статки держслужбовців та конфлікт персональних інтересів із державними.

XS
SM
MD
LG