Доступність посилання

ТОП новини

WIU: Росія бомбардувала житлові квартали у Сирії некерованими бомбами


Місця влучень російських бомб у Телль-Бісі, вирахувані на основі відеозйомок і фотографій в інтернеті
Місця влучень російських бомб у Телль-Бісі, вирахувані на основі відеозйомок і фотографій в інтернеті

Російські блогери, які займаються пошуками доказів російської військової присутності в Україні та у Сирії, опублікували докази ударів російської авіації некерованими бомбами по житлових кварталах міста Телль-Біса – північного передмістя Хомса, яке контролюють представники угрупування «Сирійська вільна армія».

Ці бомбардування стали одними з перших після того, як Рада федерації Росії дозволив президенту використовувати російські війська за кордоном.

У розслідуванні групи волонтерів War In Ukraine (WIU) йдеться, що висновок про удари по густонаселеному центру міста можна зробити, порівнявши відео бомбардувань, опублікованих на каналі угрупування «Джейш-ат-Тавхід» (Jaish al-Tawhid) із загальнодоступними супутниковими та іншими знімками місцевості. «Джейш-ат-Тавхид» – представники так званої «помірної сирійської опозиції». У розслідуванні наводяться докази, що саме її представники контролювали Телль-Бісу на момент нанесення авіаударів.

Відео наслідків бомбардувань, опубліковане на каналі угруповання «Джейш-ат-Тавхид» у YouTube:

(Відео користувача YouTube المعتصم بالله صويص سوريا #حمص#)

Порівнявши місцевість на відеозаписі і супутникові знімки Google, вдалося вирахувати, куди були скинуті бомби:

Зважаючи на кадри відеозаписів автори розслідування заявляють, що місто Телль-Біса на момент удару перебувало саме під контролем угруповання «Джейш-ат-Тавхид» – про це свідчить, зокрема, емблема угруповання, розташована на одному з автомобілів на відео:

Під час розслідування блогерам так само вдалося з’ясувати, який тип бомб застосовують у Сирії російські військові – це осколково-фугасні авіабомби ОФАБ-250.

Бомби ОФАБ-250, як випливає з їх характеристик, опублікованих в інтернеті, є некерованими і не відносяться до розряду високоточної зброї, про застосування яких у Сирії кажуть представники Міністерства оборони Росії. Представники так званої сирійської опозиції заявляють, що у результаті бомбардувань Телль-Біси загинули понад 30 цивільних, включаючи жінок і дітей. Представники російського командування відкидають ці звинувачення і стверджують, що «вибирають цілі для нанесення ударів тільки відповідно до отриманих розвідданих і чітко за межами населених пунктів».

XS
SM
MD
LG