Доступність посилання

ТОП новини

Ювілей автора пісні «Чом, чом, земле моя» відзначають на Прикарпатті


Пам’ятник композиторові Денису Січинському у вигляді кобзи, меморіальний сквер Івано-Франківська
Пам’ятник композиторові Денису Січинському у вигляді кобзи, меморіальний сквер Івано-Франківська

Збірку вокально-хорових творів українського композитора, диригента, педагога Дениса Січинського презентували 4 жовтня в Івано-Франківську. Це один із заходів на відзначення 150-річчя від дня народження митця.

За словами професора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктора мистецтвознавства Мирона Черепанина, «сучасники композитора називали його найбільш трагічною, але і найбільш геніальною постаттю української нової музики, адже подекуди він не мав ні посади, ні місця проживання, але він першим в Західній Україні обрав музику своєю професією».

Серед творів композитора – опера «Роксоляна», кантата «Дніпро реве», музика до театральних п’єс, солоспіви, хорові твори, обробки народних пісень. Народною вважається і відома пісня «Чом, чом, земле моя» на слова Костянтини Малицької, до якої написав музику Денис Січинський.

Відео з Youtube-каналу Українська естрада

2 жовтня в обласній філармонії відбулася ювілейна академія за участю колективів та окремих виконавців Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського. На ній вручено премію імені композитора – найвищу на Прикарпатті відзнаку в галузі музичного мистецтва.

Як зазначив директор училища Петро Гундер, саме зі Станіславом (так до 1962 року називався Івано-Франківськ) пов’язаний найбагатший період творчості композитора, «з 1898 по 1909 рік він проживав тут і створив свої найкращі духовні і світські твори». Відкрив також у Станіславі першу музичну школу, був диригентом Станиславівського «Бояна».

В обласному архіві розгорнута виставка «Денис Січинський та розвиток музичної культури Галичини», де представлені публікації з історичної біографістики композитора та документи міжвоєнного періоду.

Денис Січинський народився 2 жовтня 1865 року на Тернопільщині, помер 26 травня 1909 року і похований в Івано-Франківську. Пам’ятник у вигляді кобзи поставлений через 30 років після його смерті на зібрані людські кошти та прибутки з концертів. Біля могили композитора в Меморіальному сквері у п’ятницю відбулася поминальна панахида.

XS
SM
MD
LG