Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 17:16

Рада легалізувала службу в ЗСУ іноземців та осіб без громадянства


Архівне фото

Депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні закон, що легалізує службу іноземців та осіб без громадянства у складі Збройних сил України. За таке рішення проголосували 229 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

У пояснювальній записці до закону йдеться, що після отримання іноземцями та особами без громадянства легальної можливості служити у Збройних Силах Україна отримає кілька боєздатних, досвідчених та вмотивованих підрозділів загальною кількістю до тисячі осіб.

Крім того, за рахунок іноземців, які увійдуть до лав ЗСУ, зменшиться потреба у мобілізації громадян України та витрати на різні форми виплат учасникам бойових дій, інвалідам, сім’ям загиблих тощо.

Видатки на проходження іноземними громадянами військової служби за контрактом у Збройних Силах України здійснюватимуться за бюджетні кошти.

Перед цим депутати ухвалили за основу законопроект, що спрощує надання громадянства іноземцям та особам без громадянства, що служать в ЗСУ за контрактом. Документ передбачає, що таким особам не потрібно дозволу на імміграцію, а термін безперервного проживання на території України зменшено з 5 до 3 років (термін рахується з дати початку контракту). Є також окрема норма про те, що якщо така особа має державну нагороду, то українське громадянство вона може отримати ще за більш спрощеною процедурою.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG