Доступність посилання

ТОП новини

Речниця Кучми: Київ вітає заяву сепаратистів про скасування «виборів» 18 жовтня і 1 листопада


Українська сторона вітає заяву сепаратистів про скасування виборів 18 жовтня і 1 листопада, повідомила речник представника України в Тристоронній контактній групі, екс-президента України Леоніда Кучми Дарина Оліфер.

«Водночас для повернення в правове поле окремих районів Донецької і Луганської областей звертаємо увагу на необхідність скасування результатів виборів 2 листопада 2014 року, які не були визнані ні міжнародною спільнотою, ні Києвом, ні, до речі, Москвою», – написала вона на своїй сторінці Facebook.

«Цей крок дасть можливість провести чесні, законні і справедливі вибори в окремих районах Донбасу на підставі виборчого законодавства України та з урахуванням вимог ОБСЄ», – додає вона.

Раніше сьогодні угруповання «ДНР» і «ЛНР», які контролюють частини Донецької і Луганської областей України, заявили про скасування своїх «виборів», які призначили раніше на 18 жовтня і 1 листопада. Сепаратисти уточнили, що «вибори» перенесені на наступний рік, і наголосили, що рішення ухвалене у зв’язку з підсумками зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі.

Учасники зустрічі в «нормандському форматі», що відбулася в Парижі 2 жовтня, заявили після її закінчення, що вибори в тимчасово окупованій нині частині Донбасу можуть відбутися тільки за українським законодавством, а відтак і не в ті терміни, які визначили сепаратисти.

На зустрічі «нормандської четвірки» президент Росії Володимир Путін пообіцяв докласти всіх зусиль для скасування виборів, які планують проводити сепаратисти, і проінформувати про це не пізніше вівторка, 6 жовтня. Згодом глава МЗС Росії заявив, що «сигнали про вибори» передаються сепаратистам Донбасу.

В Україні, за винятком територій Криму та Донбасу, які українська влада не контролює, місцеві вибори відбудуться 25 жовтня.

XS
SM
MD
LG