Доступність посилання

ТОП новини

Російська авіація у Сирії пошкодила пам’ятку ЮНЕСКО – опозиція


Селище Серджилла у сирійській провінції Ідліб (архівне фото)

Представники провідного об’єднання сирійських опозиційних сил, «Сирійської національної коаліції», заявляють, що під час здійснення повітряних ударів у Сирії російська авіація пошкодила стародавнє селище Серджилла у провінції Ідліб, внесене до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вони закликають ЮНЕСКО засудити повітряні удари Росії і захистити археологічну спадщину у Сирії.

Близько 40 сіл, згрупованих у восьми археологічних парках, розташованих на північному заході Сирії, дають уявлення про сільське життя у період пізньої античності та упродовж візантійського періоду. У цих покинутих понад тисячу років тому поселеннях, які називають «мертвими містами», добре збережені житлові будівлі, язичницькі храми, християнські церкви, водозбірні цистерни чи лазні. У 2011 році ці сирійські селища включили до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Також у вівторок, 6 жовтня, у Міністерстві оборони Росії заперечили повідомлення про здійснення російськими літаками ударів по сирійському місту Пальміра. Представник російського оборонного відомства Ігор Конашенков заявив, що російська авіація у Сирії не завдає ударів по населених пунктах та архітектурних пам’ятках.

Із такими повідомленнями про бомбардування Росією позицій угруповання «Ісламська держава» в Пальмірі виступили, за даними західних джерел, і сирійські правозахисники за кордоном, і державне телебачення Сирії, яке підтвердило, що російські удари в Пальмірі були скоординовані з владою президента Башара аль-Асада.

Бойовики угруповання «Ісламська держава» захопили Пальміру 20 травня цього року. У місті розташовані найдавніші пам’ятки, внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На початку жовтня ісламісти підірвали античну Тріумфальну арку у Пальмірі. Раніше були знищені два найвідоміші храми міста та частина поховальних веж.

Воєнні дії Росії у Сирії викликають дедалі більше занепокоєння і на Заході, і в регіоні – адже Москва, стверджуючи, що бореться з екстремістським угрупованням «Ісламська держава», значну частину своїх повітряних ударів завдає по силах об’єднання «Сирійська вільна армія» – так званої «поміркованої опозиції», що має підтримку більшості Заходу й арабського світу.

XS
SM
MD
LG