Доступність посилання

ТОП новини

Закон про вибори на окупованій території треба парафувати у Мінську – сепаратисти


Денис Пушилін (Л) та Владислав Дейнего
Денис Пушилін (Л) та Владислав Дейнего

Представники угруповань «ДНР» і «ЛНР» у Тристоронній контактної групі Денис Пушилін та Владислав Дейнего заявляють, що особливий закон про вибори на окупованій території Донбасу має бути парафований всіма сторонами, які беруть участь у переговорах у Мінську.

«Ми вважаємо, що проект окремого закону про вибори, як і проекти поправок до Конституції України та інших актів, повинні парафувати усіма учасниками мінських переговорів», – йдеться у заяві ватажків сепаратистів.

«Якщо під час голосування у Верховній Раді чи з інших причин узгоджений текст буде змінений, вважатимемо це грубим і неприйнятним порушенням комплексу заходів», – зазначається у заяві Пушиліна та Дейнеги.

У вівторок у Мінську проходила зустріч представників Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі за участю сепаратистів.

Раніше сьогодні угруповання «ДНР» і «ЛНР», які контролюють частини Донецької і Луганської областей України, заявили про скасування своїх «виборів», які призначили раніше на 18 жовтня і 1 листопада. Сепаратисти уточнили, що «вибори» перенесені на наступний рік, і наголосили, що рішення ухвалене у зв’язку з підсумками зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі.

При цьому сепаратисти заявили, що за цей час «Україна буде зобов’язана надати Донбасу особливий статус, не допустити переслідування і покарання осіб – учасників подій на території Донбасу, а також переголосувати поправки в Конституцію у новій, погодженій з сепаратистами редакції».

Президент України Петро Порошенко каже, що скасування «виборів» сепаратистів на окупованих територіях Донбасу є прямим наслідком скоординованих дій України та її партнерів на переговорах у Нью-Йорку і Парижі.

У ЄС заявили, що повідомлення про скасування «виборів», призначених раніше угрупованнями «ДНР» та «ЛНР», дозволить підготувати належні умови для проведення місцевих виборів у деяких районах Донецької та Луганської відповідно до українського законодавства і стандартів ОБСЄ.

Представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний вважає рішення сепаратистів з угруповань «ЛНР» та «ДНР» шантажем, оскільки йдеться не про скасування, а про перенесення цих «виборів».

XS
SM
MD
LG