Доступність посилання

ТОП новини

У Мінську обговорювали закон про вибори на окупованій території Донбасу – Сайдік


Мартін Сайдік
Мартін Сайдік

Спеціальний представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Мартін Сайдік заявляє, що наступна зустріч у Мінську відбудеться 20 жовтня. За його словами, під час зустрічі у вівторок сторони обговорювали особливого закону, який дозволить провести вибори в окремих районах Донбасу.

«Тристороння група взяла до відома (заяву сепаратистів про перенесення «виборів» – ред.). Політична підгрупа зараз зосередиться на опрацюванні особливого закону про місцеві вибори відповідно до результатів зустрічі «нормандської четвірки», яка відбулася 2 жовтня у Парижі, щоб проводити вибори у повній відповідності з мінськими угодами», – заявив сказав Сайдік у вівторок, 6 жовтня, після завершення зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську.

Окрім цього, за словами Сайдіка, до наступної зустрічі підгрупа з безпеки підготує нові пропозиції щодо відведення важких озброєнь від лінії зіткнення на Донбасі.

Представники угруповань «ДНР» і «ЛНР» у Тристоронній контактної групі Денис Пушилін та Владислав Дейнего заявили, що особливий закон про вибори на окупованій території Донбасу має бути парафований всіма сторонами, які беруть участь у переговорах у Мінську.

Представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний вважає рішення сепаратистів з угруповань «ЛНР» та «ДНР» шантажем, оскільки йдеться не про скасування, а про перенесення ними цих «виборів».

У вівторок у Мінську проходила зустріч представників Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі за участю сепаратистів.

Раніше сьогодні угруповання «ДНР» і «ЛНР», які контролюють частини Донецької і Луганської областей України, заявили про скасування своїх «виборів», які призначили раніше на 18 жовтня і 1 листопада. Сепаратисти уточнили, що «вибори» перенесені на наступний рік, і наголосили, що рішення ухвалене у зв’язку з підсумками зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі.

При цьому сепаратисти заявили, що за цей час «Україна буде зобов’язана надати Донбасу особливий статус, не допустити переслідування і покарання осіб – учасників подій на території Донбасу, а також переголосувати поправки в Конституцію у новій, погодженій з сепаратистами редакції».

XS
SM
MD
LG