Доступність посилання

ТОП новини

Ніякого особливого статусу для Донбасу в природі немає – Клімкін


Павло Клімкін
Павло Клімкін

Особливого статусу для Донбасу не існує, заявляє міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Ніякого особливого статусу в природі немає. Є закон про особливості місцевого самоврядування, який проголосувала Верховна Рада. Цей закон, на який є відповідне посилання у змінах до Конституції, є єдиним моментом, який забезпечує особливості місцевого самоврядування, і тому я пропоную припинити гратися з цієї термінологією», – наголосив Клімкін, виступаючи у Верховній Раді, відповідаючи на запитання, чи була 2 жовтня у Парижі між лідерами «нормандської четвірки» домовленість про закріплення особливого статусу для Донбасу в Конституції України.

6 жовтня угруповання «ДНР» і «ЛНР», які контролюють частини Донецької і Луганської областей України, заявили про скасування своїх «виборів», які призначили раніше на 18 жовтня і 1 листопада. Сепаратисти уточнили, що «вибори» перенесені на наступний рік, і наголосили, що рішення ухвалене у зв’язку з підсумками зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі.

При цьому сепаратисти заявили, що за цей час «Україна буде зобов’язана надати Донбасу особливий статус, не допустити переслідування і покарання осіб – учасників подій на території Донбасу, а також переголосувати поправки в Конституцію у новій, погодженій з сепаратистами редакції».

XS
SM
MD
LG