Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат: свідки, які «впізнають» Савченко, не бачать її по відеозв’язку


Надія Савченко в суді російського Донецька, 6 жовтня 2015 року
Надія Савченко в суді російського Донецька, 6 жовтня 2015 року

Адвокат української громадянки, народного депутата України Надії Савченко, справу якої розглядає Донецький суд Ростовської області Росії, заявляє, що свідкам, які свідчать у суді через відеозв’язок із Воронежа, не видно обвинувачену.

«Видно тільки, що в клітці хтось є. Обличчя Надії повністю закрите від камери броньованим склом, що відблискує. Так от – я єдиний з учасників процесу, хто подивився на нього з обох сторін екрану. Клітка стоїть так, що в камеру не видно нічого. У свідків, яких суд допитував по відео, прокурори завжди запитували, чи впізнають вони підсудну, і всі говорили, що впізнають», – написав Ілля Новиков у Twitter. Він перебуває в російському Воронежі, звідки через відеозв’язок дають свідчення більшість свідків обвинувачення.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, сьогодні суд продовжив допит свідків. Захист подавав клопотання, щоб усіх свідків, зокрема, і лідера угруповання «ЛНР» Ігоря Плотницького, викликали безпосередньо до зали суду, але суддя відмовив. Таке клопотання захист Савченко подав у ході засідання суду, бо майже всіх свідків допитують через відеозв’язок із Воронежа. Зв’язок при цьому поганий.

«Донецький суд відмовив у клопотанні про доставлених до зали суду свідків. Тільки по відеоконференції. Скайп-суд триває», – написав один із захисників Савченко Микола Полозов. Він із колегою Марком Фейгіним перебувають у суді в російському Донецьку, ще один адвокат Ілля Новіков поїхав до Воронежа.

Донецький міський суд Ростовської області Росії, який розглядає справу Савченко, під час попередніх слухань продовжив для неї запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на шість місяців, до січня 2016 року.

Російські прокурори оголосили обвинувальний висновок українці, за яким їй загрожує до 25 років ув’язнення.

Українську громадянку, народного депутата Надію Савченко вже понад рік утримують у СІЗО в Росії. Її в Росії, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які торік улітку без дозволу української влади перебували під Луганськом.

Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

XS
SM
MD
LG