Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2018, Київ 18:29

На кореспондента Радіо Свободи у Росії напали після поїздки до Криму


Євген Титов

У Росії журналіст Євген Титов, який співпрацює з Радіо Свобода у Краснодарському краї, розповів про стеження і спробі нападу на нього.

За словами Євгена, це сталося 6 жовтня близько півночі, коли він повертався додому. Як пояснив кореспондент, він під’їхав до свого будинку на таксі, однак вийшов не біля свого під'їзду, а на розі будівлі. Біля будинку він помітив чоловіка, який видався журналісту дивним.

«Людина кримінального вигляду, з агресивним поглядом. Лисий, молодий. Я пішов по дорозі і побачив боковим зором, що він тут же рушив паралельно зі мною по тротуару», – розповів Титов.

Як каже Євген, він вирішив зробити маневр, повернувши до сусіднього будинку. Обернувшись, побачив незнайомця вже в декількох метрах від себе. У цей момент журналіст вискочив на дорогу, яка добре освітлена, і де стояв автомобіль з водієм всередині. За словами Титова, присутність свідка дещо зупинила чоловіка. Титов швидко повернувся до свого будинку, встигнувши набрати телефон дружини, яка у вікно стала спостерігати за подіями. У під'їзді була консьєрж, яка і відкрила журналісту електронний замок під'їзду. Через кілька секунд незнайомець підійшов до під'їзду, оглянув двері і швидко залишив місце.

Днем раніше Євген Титов побував на будівництві керченського мосту до Криму. З ним була знімальна група шведського телеканалу STV. По дорозі автомобіль з журналістами наздогнали і зупинили співробітники ДПС, які заявили про відсутність бризковиків на машині. Після цього автомобіль з пресою кілька годин супроводжувала якась цивільна машина. Повертаючись, журналісти змінили автомобіль, проте і його на в'їзді в Краснодар зупинили для перевірки документів. А пізніше сталася зустріч біля будинку Євгенія Титова.

Про необхідність побудувати перехід через Керченську протоку президент Росії Володимир Путін заявив 19 березня 2014 року, відразу ж після анексії Криму.

Пізніше прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав розпорядження про призначення підприємства «Стройгазмонтаж» Аркадія Ротенберга генпідрядником з будівництва переходу в Крим у вигляді мосту. Влада Росії хоче побудувати цей перехід до грудня 2018 року.

Деякі експерти скептично ставляться до цієї ідеї, відзначаючи великі економічні витрати та геологічні труднощі.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG