Доступність посилання

13 Грудень 2017, Київ 03:58

Гірники з Волині голодують під Адміністрацією президента


П’ятеро гірників з Волині у середу, 7 жовтня, розпочали голодування під Адміністрацією президента України. Причина – невиплата заробітної плати упродовж останніх трьох місяців та наміри уряду закрити шахту.

Як пояснив Радіо Свобода один з учасників голодування, заступник голови Нововолинського відділення незалежної профспілки гірників України Павло Лазаренко, правоохоронні органи не реагують на їхні заяви, а у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості робітникам лише запропонували взяти шахту в оренду.

«Вугілля є, не наша прерогатива це вугілля продавати – шахта державна, є керівники і Міністерство. Є люди, зацікавлені цією шахтою, але вони точно не хочуть видобувати вугілля, а швидше – видобувати там металолом. Маємо інсайдерську інформацію, що шахту хочуть втопити», – розповів Павло Лазаренко, який працює на шахті підземним слюсарем.

Наразі на шахті не видобувають вугілля. Гірники демонтують обладнання для переходу на іншу лаву.

У середу після обіду гірників запросили до приймальні президента, де вони залишили звернення з проханням вплинути на ситуацію та забезпечити їхнє конституційне право на оплату праці.

Середня заробітна плата волинського шахтаря коливається в межах 3,5-4 тисяч гривень. На Нововолинській шахті близько сотні робітників. У разі невиконання їхніх вимог люди обіцяють вдатися до перекриття автотраси на кордоні з Польщею.

В Адміністрації президента поки що ситуацію не коментували.

У липні цього року волинські шахтарі проводили страйк, оскільки їм не видавали зарплату з квітня.

XS
SM
MD
LG