Доступність посилання

27 Травень 2017, Київ 15:18
Новини | Міжнародні

Гаазький суд може провести розслідування щодо російсько-грузинської війни


Руйнування після російського бомбардування у грузинському місті Ґорі, 9 серпня 2008 року

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі заявляє, що його прокурор планує провести розслідування можливих воєнних злочинів чи злочинів проти людяності, скоєних під час грузинсько-російського воєнного конфлікту 2008 року.

Як йдеться в заяві суду, прокурор Фату Денсуда дійшла висновку, що під час 5-денної війни могли бути скоєні такі злочини.

Пропозицію Бенсуди ще мають схвалити судді МКС. Розслідування стосуватиметься можливих злочинів з боку обох сторін конфлікту 2008 року.

Суд у Гаазі вже розглядає питання, чи відкривати міжнародне розслідування злочинів, скоєних на сході України, де проросійські бойовики воюють з українськими урядовими силами від квітня 2014 року.

У ніч з 7 на 8 серпня 2008 року російські військові увійшли до Грузії після спроби Тбілісі відновити контроль над самопроголошеними республіками Південна Осетія й Абхазія. У результаті 5-денної війни Росія визнала незалежність двох грузинських регіонів – Абхазії і Південної Осетії і ввела додаткові війська й озброєння на свої військові бази на цих територіях. Усі держави світу – за винятком Росії, Венесуели, Нікарагуа і Науру – визнають ці регіони територією Грузії, окупованої Росією.

За офіційними даними грузинської влади, в результаті подій 2008-го загинули понад 400 людей, понад дві тисячі були поранені.

Міжнародний кримінальний суд був заснований 2002 року для розслідування тяжких міжнародних злочинів.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG