Доступність посилання

ТОП новини

Іслямов не згоден із заявами правозахисників про порушення під час блокади Криму


Ленур Іслямов на блокпості активістів громадянської блокади Криму, жовтень 2015 року
Ленур Іслямов на блокпості активістів громадянської блокади Криму, жовтень 2015 року

Один з ініціаторів громадянської блокади Криму Ленур Іслямов вважає, що «певним людям, причетним до бізнесу з Кримом», вигідно представити учасників акції в несприятливому світлі. Про це Іслямов повідомив у коментарі «Крим.Реалії».

Також Ленур Іслямов сумнівається, що правозахисники, які заявили про скарги на порушення прав людини з боку воєнізованих формувань, які беруть участь у блокаді Криму, приїхали для спостереження за дотриманням прав людини на адмінкордоні з Кримом.

«Правозахисники тут з’явилися з якимось незрозумілим посилом: мовляв, ви когось утримуєте. Ці люди роблять піар. Ми нікого не утримували. Ми отримали цих хлопців (затриманих кримчан, підозрюваних у сепаратизмі – ред.) і передали їх у руки правоохоронних органів. Правозахисники приїхали ні з того, ні з сього. У нас там (у Криму – ред.) Ахтем Чийгоз сидить уже 8 місяців, де правозахисники? Хоч один туди приїхав і так само чогось домагався? Нікого там немає», – зазначив Ленур Іслямов.

Він заявив, що учасники акції «не оглядають машини без згоди водіїв». За словами Іслямова, водіїв просять показати вміст авто, якщо ж ті відмовляються, то викликають співробітників ДПС.

«Якщо людині нічого приховувати, вона покаже вміст машини. Ми ж не додивляємося сумки, особисті речі. Жоден активіст, учасник громадянської блокади Криму не має права лазити у чужу машину. Тому додивляються співробітники ДПС. Ми з першого дня це робимо», – сказав Іслямов.

«Піднімають шум ті, хто бере участь в корупційній схемі тій же, яка була до цього. Фуру розвантажують в одному місці, потім намагаються все перевезти легковим транспортом. Їм вигідно, щоб ми були представлені в якомусь звірячому світлі. З цивільними у нас немає проблем, у нас проблеми з тими людьми, які хочуть торгувати з Кримом. Конфлікти будуть завжди: ми зупинили роботу «Титану», ми зупинили величезний бізнес, який йшов до Криму. Це ж мільярди доларів. Люди тепер сидять, кусають лікті, і думають, що б таке придумати. У них є певні можливості, у тому числі і у владі. Ми, як громада, повинні впливати і змінювати владу. Крим у нас захопили, у нас іншої Батьківщини немає. І як нам її повернути? Таким тільки чином. Може, ми й виглядаємо якимись екстремістами», – підкреслив він.

Кримська польова місія з прав людини повідомляла про часті скарги на порушення прав людини з боку воєнізованих формувань, які беруть участь у блокаді Криму.

У «Правом секторі» не розцінюють цей моніторинг правозахисників як «адекватний і реальний».

20 вересня розпочалась безстрокова акція з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму з продуктами і товарами, ініційована лідерами кримських татар.

Активісти блокади вважають, що українські компанії повинні припинити торгівлю з Кримом, оскільки територія півострова була окупована Російською Федерацією. За словами організаторів акції, вони не будуть пропускати фури до Криму до тих пір, поки не будуть виконані їхні вимоги: звільнення політв'язнів, припинення тиску на незалежні ЗМІ, безперешкодний в'їзд для міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій щодо кримських татар.

XS
SM
MD
LG