Доступність посилання

ТОП новини

Лукашенко привітав Алексієвич з отриманням Нобелівської премії з літератури


Світлана Алексієвич
Світлана Алексієвич

Президент Білорусі Олександр Лукашенко привітав Світлану Алексієвич з присудженням Нобелівської премії з літератури за 2015 рік.

«Ваша творчість не залишила байдужими не тільки білорусів, але й читачів у багатьох країнах світу. Щиро радий за Ваш успіх. Дуже сподіваюся, що Ваша нагорода послужить нашій державі і білоруському народу», – йдеться у привітанні Лукашенка, оприлюдненому у четвер, 8 жовтня.

Лауреатом Нобелівської премії з літератури стала білоруська письменниця Світлана Алексієвич, автор досліджень «У війни не жіноче обличчя», «Цинкові хлопчики» і «Чорнобильська молитва».

У Шведській королівській академії наук оголосили, що премію, розміром близько 960 тисяч доларів, Алексієвич вручають за «її поліфонічні тексти, пам’ятку страждань і мужності у наш час».

Алексієвич народилася в Україні, в Івано-Франківську в 1948 році, згодом її родина переїхала до Білорусі. Від початку 2000-их Алексієвич живе в Західній Європі, а в фаворити Нобелівської премії з літератури потрапила в 2013 році, коли вийшла її книга «Час секонд-хенд».

XS
SM
MD
LG