Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат Савченко Новиков захищатиме в російському суді українця Карпюка


Ілля Новиков (©Shutterstock)
Ілля Новиков (©Shutterstock)

Один з адвокатів Надії Савченко Ілля Новиков захищатиме в російському суді права українця Миколи Карпюка. Про це адвокат повідомив на своїй сторінці в twitter.

«Взяв на себе обов’язки захисника українця Миколи Карпюка у Верховному суді Чечні. Події 1994 року, статті 102 Кримінального кодексу РРФСР. Сьогодні розпочато відбір присяжних», – написав він.

«Карпюка ми захищаємо удвох з адвокатом Доккою Іцлаєвим з Грозного. Другого підсудного Станіслава Клиха захищає Марина Дубровіна», – уточнив Новиков.

У справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в «участі в банді», вбивстві й замахові на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав таку участь.

26 серпня у Слідчому комітеті Росії повідомили, що направили до суду для розгляду по суті кримінальну справу щодо громадян України Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та Олександра Малофеєва, обвинувачених у вбивствах на території Чечні в 1990-х роках.

За версією російського слідства, на початку 1990-х років на території України була створена «воєнізована політична організація УНА-УНСО» (насправді тоді це були дві окремі організації – ред.), метою якої нібито було «здійснення протидії російській владі у будь-якій формі і знищення громадян Російської Федерації російської національності», і Карпюк, Клих і Малофеєв були «членами УНА-УНСО».

Справа щодо Малофеєва виділена в окреме провадження у зв’язку з укладенням ним досудової угоди про співпрацю.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орел.

Українські правозахисники називають Миколу Карпюка та Станіслава Клиха серед громадян України, яких утримують за ґратами в Росії з політичних мотивів. За словами голови Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук, до Микола Карпюка протягом 14 місяців із моменту затримання не допускали українського консула.

XS
SM
MD
LG