Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 12:17
Новини | Політика

Суд у Грозному відібрав присяжних у справі Карпюка та Клиха – правозахисники


У Росії у Верховному суді Чечні у Грозному відібрали 20 присяжних (12 основних та 8 запасних), які виноситимуть рішення у справі громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, повідомляє правозахисна організація «Центр громадянських свобод» із посиланням на адвоката Миколи Карпюка Докку Іцлаєва.

Наступне засідання, вже з участю присяжних, призначене у Верховному суді Чечні на 26 жовтня, мовиться в повідомленні.

Адвокат також повідомив, що захист Карпюка заявив судові про застосування жорстоких катувань щодо підзахисного. «Утім, суд категорично відмовився здійснювати ті дії, що покладені на нього законом у зв’язку з такою заявою. І цей факт тільки підтверджує правильність рішення захисту Карпюка та Клиха щодо розгляду справи судом присяжних», – наводять правозахисники слова Іцлаєва.

Після відмови суду розглядати заяву щодо катувань Докка Іцлаєв відразу ж звернувся з заявою до Слідчого комітету Росії.

Окрім того, захист заявив клопотання про припинення кримінального переслідування щодо Миколи Карпюка в частині бандитизму (ч. 1 ст. 209 Кримінального кодексу Росії) у зв’язку з вичерпанням терміну давності.

Іцлаєв вважає, що суд усе ж таки може ухвалити рішення на користь захисту, хоча прокурор і заперечував проти цього клопотання, стверджуючи, що воно передчасне. Суд, щоб вирішити, чи задовольняти, а чи відхиляти це клопотання, пішов до нарадчої кімнати. Своє рішення суддя має оголосити у вівторок, 13 жовтня, мовиться в повідомленні.

Другим захисником Миколи Карпюка став відомий російський адвокат Ілля Новиков, який також захищає Надію Савченко. Станіслава Клиха захищає адвокат Марина Дубровіна.

У справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в «участі в банді», вбивстві й замахові на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав таку участь.

26 серпня у Слідчому комітеті Росії повідомили, що направили до суду для розгляду по суті кримінальну справу щодо громадян України Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та Олександра Малофеєва, обвинувачених у вбивствах на території Чечні в 1990-х роках.

За версією російського слідства, на початку 1990-х років на території України була створена «воєнізована політична організація УНА-УНСО» (насправді тоді це були дві окремі організації – ред.), метою якої нібито було «здійснення протидії російській владі у будь-якій формі і знищення громадян Російської Федерації російської національності», і Карпюк, Клих і Малофеєв були «членами УНА-УНСО».

Справа щодо Малофеєва виділена в окреме провадження у зв’язку з укладенням ним досудової угоди про співпрацю.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орел.

Українські правозахисники називають Миколу Карпюка та Станіслава Клиха серед громадян України, яких утримують за ґратами в Росії з політичних мотивів. За словами голови Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук, до Микола Карпюка протягом 14 місяців із моменту затримання не допускали українського консула.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG