Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську на місці скандальної забудови встановили пам’ятник Данилу Галицькому


Пам'ятник Данилу Галицькому

В Івано-Франківську відкрили погруддя Данила Галицького в одноіменному сквері, так завершилося тривале протистояння громади і забудовників.

У 2010 році забудовник, який хотів, за його словами, побудувати магазин, вирив величезний котлован, люди виступили проти, побоюючись, що на цьому місці побудують багатоповерхівку. У цьому році після рішення господарського суду Івано-Франківська котлован засипали, у липні сесія міської ради вирішила, що на його місці буде сквер імені Данила Галицького.

Пам’ятник, автором якого є скульптор Ігор Семак, спорудили за кошти жертводавців. Поряд облаштована невелика зона для відпочинку.

За словами директора Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Дмитра Дзвінчука, «це реальний приклад торжества місцевої демократії, де було подолано право сили силою права». Інститут розташований поряд зі сквером Данила Галицького.

Погруддя освятили священики різних конфесій.

Король Данило Галицький (1201-1264) був руським князем з династії Рюриковичів, правителем Галицько-Волинського князівства. У 1253 році був коронований папською короною. Європа визнала його як володаря, а Галицько-Волинське князівство як державу.

XS
SM
MD
LG