Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 17:09

У СММ ОБСЄ фіксують важке озброєння на Донбасі


У Спеціальній моніторинговій місії фіксують важке озброєння у зоні проведення АТО на Донбасі, переважно на території, підконтрольній угрупованню «ДНР».

«У порушення лінії розмежування, спостерігачі СММ побачили два танки Т-72 у районі міста Ясинувата, за 15 кілометрів від Донецька, на території, підконтрольній угрупованню «ДНР». Безпілотник СММ також зафіксував танк у районі Первомайського, за 19 кілометрів від Донецька, на території, яку контролюють українські військові, один танк у районі Донецького аеропорту, на підконтрольній «ДНР» території, два танки біля Безіменного (30 кілометрів від Маріуполя), на території, підконтрольній «ДНР», а також 122-міліметрову самохідну гаубицю у районі контрольованого «ДНР» Петровського», – йдеться у звіті СММ ОБСЄ за 12 жовтня, оприлюдненому сьогодні.

Спостерігачі також зафіксували танки та самохідні гаубиці на території поза лінією розмежування, яку контролюють бойовики угруповання «ЛНР»– неподалік населених пунктів Успенка, Мирне і Круглик.

Співробітники СММ ОБСЄ відвідали два сховища зброї на підконтрольній «ДНР» території на лінії розмежування. «У одному з них озброєні представники «ДНР» відмовили СММ у доступі. А з іншого зникли шість мінометів калібром 120 міліметрів», – зазначають спостерігачі.

Вони також відвідали три сховища зброї української армії. «У двох із них СММ побачили, що вся зброя на місці. Спостерігачі виявили, що третє сховище зброї було порожнім, як це було з 15 травня», – зазначають у СММ ОБСЄ.

Наприкінці серпня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група щодо мирного врегулювання в Україні, а також представники проросійських сепаратистів домовилися про чергове припинення вогню з 1 вересня у зв’язку з початком навчального року. Від цього часу режим припинення вогню переважно підтримується, а сторони конфлікту повідомляли про значне зменшення кількості обстрілів.

29 вересня на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську вирішили, що відведення озброєнь калібру до 100 міліметрів від лінії контакту сторін конфлікту у частині Донбасу буде здійснюватися у два етапи.

Українські військові почали відводити танки з Луганської області 5 жовтня. В угрупованні «ЛНР» заявляли, що «народна міліція ЛНР» розпочала відведення озброєнь ще 3 жовтня.

XS
SM
MD
LG