Доступність посилання

ТОП новини

Матіос: для обвинувачення Путіна потрібні докази, а не переконання


Анатолій Матіос
Анатолій Матіос

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос наголошує: щоб судити в українському та міжнародному судах президента Росії Володимира Путіна, потрібно зібрати докази, а не переконання. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода.

Військовий прокурор не виключає, що такі докази будуть. Він нагадав, що вже зібрані докази проти начальника Генштабу Збройних сил Росії Валерія Герасимова, який, на думку слідства, причетний до планування та ведення гібридної війни проти України.

«Якщо нам вдасться отримати відповідні процесуальні докази причетності інших найвищих посадових осіб Росії, повірте, ні у слідчого, ні у мене не тремтітиме рука ухвалити абсолютно законне, праведне рішення. Але є рішення політичні, а є практичні. Всіма Збройними силами у мирний час як в Україні, так і в інших країнах керує начальник Генерального штабу. Те, що він погоджував це з найвищим керівництвом держави або робив це не без його відома – у цьому навіть немає сенсу сумніватися. Ми всі це розуміємо. Але для суду доказ має мати форму доказу, а не мого особисто переконання», – зауважив Матіос.

Раніше Анатолій Матіос заявив, що військова прокуратура звинувачує начальника Генерального штабу Збройних сил Росії Валерія Герасимова у розпалюванні збройного конфлікту на Донбасі.

За словами Матіоса, за вказівками Герасимова почали російські навчання на територіях, суміжних з Донецькою й Луганською областями, і були перекинуті танки і гармати, а також тисячі російських військових, що взяли участь у боях з українськими підрозділами в Іловайську. Російська сторона назвала ці заяви безпідставними.

Герасимова оголосили у розшук.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, хоча є «добровольці».

XS
SM
MD
LG