Доступність посилання

ТОП новини

Українські правозахисники готують позов проти Росії у «справі 26 лютого»


Прихильники України та Росії біля парламенту у Симферополі, 26 лютого 2014 року
Прихильники України та Росії біля парламенту у Симферополі, 26 лютого 2014 року

Українські юристи-правозахисники збирають доказову базу для подачі позову до Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо порушення Росією міжнародного права в частині «справи 26 лютого». Про це розповіла юрист громадської ініціативи «Крим.SOS» Євгенія Андріюк у вечірньому ефірі Радіо Крим.Реалії.

«Наші колеги збирають доказ того, що це є міжнародним злочином, злочином проти людяності», – розповіла вона.

За її словами, Росія не може займатися цими справами, оскільки події 26 лютого 2014 року відбулися в Україні, і люди, які брали участь у них, були українськими громадянами.

Андріюк сподівається, що до відповідальності будуть притягнуті й судді на процесі у «справі 26 лютого».

Арешти і суди у «справі 26 лютого» в Криму стосуються подій 2014 року, коли під кримським парламентом зібралися кілька тисяч прихильників кримськотатарського Меджлісу, з одного боку, і «Русского єдінства», з іншого. Організаторами заходів протилежного спрямування виступили глава Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского єдінства» Сергій Аксьонов. Тоді в результаті сутичок двоє людей загинули. Слідчий комітет Росії після анексії Криму порушив за цим фактом кримінальну справу.

У рамках її розслідування «за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях» 29 січня поточного року був заарештований, у тому числі, заступник глави Меджлісу Ахтем Чийгоз. Термін арешту заступника глави Меджлісу, який неодноразово продовжували, нині закінчується 19 листопада.

XS
SM
MD
LG