Доступність посилання

27 Травень 2017, Київ 18:37
Новини | Політика

Українські правозахисники готують позов проти Росії у «справі 26 лютого»


Прихильники України та Росії біля парламенту у Симферополі, 26 лютого 2014 року

Українські юристи-правозахисники збирають доказову базу для подачі позову до Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо порушення Росією міжнародного права в частині «справи 26 лютого». Про це розповіла юрист громадської ініціативи «Крим.SOS» Євгенія Андріюк у вечірньому ефірі Радіо Крим.Реалії.

«Наші колеги збирають доказ того, що це є міжнародним злочином, злочином проти людяності», – розповіла вона.

За її словами, Росія не може займатися цими справами, оскільки події 26 лютого 2014 року відбулися в Україні, і люди, які брали участь у них, були українськими громадянами.

Андріюк сподівається, що до відповідальності будуть притягнуті й судді на процесі у «справі 26 лютого».

Арешти і суди у «справі 26 лютого» в Криму стосуються подій 2014 року, коли під кримським парламентом зібралися кілька тисяч прихильників кримськотатарського Меджлісу, з одного боку, і «Русского єдінства», з іншого. Організаторами заходів протилежного спрямування виступили глава Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского єдінства» Сергій Аксьонов. Тоді в результаті сутичок двоє людей загинули. Слідчий комітет Росії після анексії Криму порушив за цим фактом кримінальну справу.

У рамках її розслідування «за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях» 29 січня поточного року був заарештований, у тому числі, заступник глави Меджлісу Ахтем Чийгоз. Термін арешту заступника глави Меджлісу, який неодноразово продовжували, нині закінчується 19 листопада.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG