Доступність посилання

ТОП новини

Винні у збитті «Боїнга-777» якнайшвидше мають постати перед судом – Столтенберґ


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ вітає звіт нідерландських експертів щодо «Боїнга-777» і заявляє, що винні мають бути якнайшвидше притягнуті до відповідальності.

«Я вітаю проведення Радою розслідувань із питань безпеки Нідерландів незалежного і відкритого розслідування. Цей звіт відповідає завданням, поставленим Радою безпеки ООН. Розслідування проведене згідно з правилами та процедурами Міжнародної організації цивільної авіації», – йдеться у заяві Столтенберґа, оприлюдненій у вівторок, 13 жовтня.

«Цей звіт сприяє пошуку відповідей на багато питань, які ставлять родини загиблих. Його результати підтверджують, що літак був збитий ракетою «Бук». Ті, хто безпосередньо і опосередковано відповідальні за збиття «Боїнга-777», мають бути притягнуті до відповідальності і постати перед судом якнайшвидше», – наголосив Столтенберґ.

Раніше у вівторок нідерландська слідча група, що упродовж 15 місяців збирала матеріали щодо катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» у небі над Донбасом, підтвердила: «Боїнг» був збитий в українському небі ракетою, випущеною із зенітно-ракетного комплексу «Бук».

Результати слідства свідчать про безпідставність версії, висунутої Росією, згідно з якою рейсовий авіалайнер збили з українського літака-штурмовика.

Водночас у звіті немає вказівок на те, хто випустив ракету з «Бука». Це має встановити інша слідча група, якою керують Нідерланди і до складу якої входять Бельгія, Малайзія, Австралія та Україна.

Голова Ради розслідувань у справах безпеки Нідерландів Тьїббе Яустра заявив, що ракета, якою збили на Донбасі 2014 року лайнер «Малайзійських авіаліній», була випущена з території, захопленої сепаратистами.

У вівторок також російський виробник «Буків» заявив, що його експерименти підтвердили версію, згідно з якою малайзійський «Боїнг» збили з району населеного пункту Зарощенське, який нібито перебував під контролем української сторони.

Натомість в українській комісії з розслідування причин катастрофисьогодні заявили, що ракета комплексу «Бук-М1», що збила літак «Боїнг-777», була запущена з підконтрольного проросійським бойовикам міста Сніжне на Донеччині.

Унаслідок катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17 загинули всі 298 людей, що були на борту «Боїнга», більшість із них була громадянами Нідерландів.

Захід і Україна заявляли, що мають докази того, що літак збили проросійські бойовики із комплексу «Бук» за ймовірної підтримки Москви. Бойовики і Росія свою причетність відкидають.

Наприкінці липня Росія стала єдиною, що проголосувала в Раді безпеки ООН проти проекту резолюції про створення міжнародного трибуналу у справі про загибель пасажирського «Боїнга-777» на Донбасі, але її право вето заблокувало ухвалення резолюції.

На цю ж тему:

13.10.2015
Після нідерландського звіту про МН17 поле для пошуку звузилось – експерт

Звіту нідерландських слідчих достатньо, щоб «рухатися у кримінальному розслідуванні» – Зубков далі
13.10.2015
MH17 збила ракета з окупованої території – керівник розслідування у Нідерландах
далі
13.10.2015
Літак рейсу MH17 збили з «Бука», але тих, хто стріляв, ще встановлюють

Це не була ракета з військового літака, як на це вказували представники Росії – голова Ради розслідувань із питань безпеки Нідерландів далі
13.10.2015
Порошенко: винних у катастрофі MH17 мав назвати трибунал, який заблокувала Росія
далі
XS
SM
MD
LG