Доступність посилання

ТОП новини
26 Лютий 2018, Київ 06:25

Євродепутат від «Зелених» Гармс критикує «Енергоатом» за позов проти екологів


Євродепутат Ребекка Гармс ©Shutterstock

Євродепутат Ребекка Гармс називає «нонсенсом» позов «Енергоатому» проти Національного екологічного центру України через висновки екологів щодо стану другого енергоблоку Южноукраїнської АЕС. Про це євродепутат сказала у коментарі Радіо Свобода.

«Я вважаю цю справу дивною. Я казала про це представникам «Енергоатому», я також мала зустріч із цього приводу з пані Вронською (заступником міністра екології з питань євроінтеграції – ред.), я також говоритиму про це з міністром енергетики. Ця справа – нонсенс. Замість цього має бути обговорення. Реальним питанням є те, чи на цьому реакторі Южноукраїнської АЕС провели всю модернізацію, необхідну для продовження терміну його експлуатації», – зазначила Гармс, яка в Європарламенті є співголовою фракції Зелених/Європейського вільного альянсу.

«У моїй країні, Німеччині, чи іншій країні ЄС це нормально, коли громадські організації звинувачують державні органи, відповідальні за безпеку на атомних об’єктах, у тому, що вони не виконують свою роботу. Після цього влада, міністр, компанії у сфері атомної енергетики відповідають на ці закиди, озвучують свої аргументи. Але я не можу пригадати, щоб такий прес-реліз, який ліг в основу справи проти Національного екологічного центру, завершувався судом», – додала євродепутат.

Наприкінці серпня 2015 року Національний екологічний центр України (НЕЦУ) повідомив про судовий позов проти нього «Енергоатому». За даними екологів, причиною позову став прес-реліз НЕЦУ за травень: у ньому йшлося, що стан другого енергоблоку Южноукраїнської АЕС не відповідає вимогам для подальшої безпечної експлуатації.

«Енергоатом» називає поширену екологами інформацію такою, що не відповідає дійсності.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG