Доступність посилання

ТОП новини

У центрі Брюсселя протестували проти вільної торгівлі між ЄС, США і Канадою


Барикади й Троянський кінь під Єврорадою у Брюсселі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Барикади й водомети під Європейською радою у Брюсселі

У Брюсселі бельгійські профспілки влаштували акцію під назвою «Євромарш» під час саміту глав держав ЄС з вимогами відмовитися від трансатлантичних торговельних угод між Євросоюзом, з одного боку, та США і Канадою, з іншого.

Учасники протесту мітингували на вулицях, які прилягають до будівель Європейської ради, де відбувається Саміт, та Європейської комісії. У руках вони тримали плакати з гаслами «Європа має існувати для людей, а не для грошей», «Ми проти крадіжки демократії».

«Ця трансатлантична угода понижує стандарти якості, прибирає митні тарифи. Вона погіршує санітарні стандарти, екологічні норми, порівняно з тим, що ми маємо в ЄС. Це не в інтересах працівників, це шкодитиме їхньому здоров’ю, це не те, що потрібно всім нашим громадянам», – розповіла Радіо Свобода одна з учасниць маршу від соціалістичної профспілки Наталя.

За оцінками організаторів, у марші взяли участь 2-3 тисячі людей.

ЄС наразі проводить перемовини зі США щодо укладення угоди про трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство (TTIP). У серпні 2014-го Євросоюз завершив аналогічні переговори з Канадою щодо Всеохопної економічної та торговельної угоди (CETA). Вона має ще бути ратифікована. Ці двосторонні договори створюють основи для функціонування трансатлатичної зони вільної торгівлі.

XS
SM
MD
LG