Доступність посилання

27 Травень 2017, Київ 05:45
Новини | Міжнародні

У центрі Брюсселя протестували проти вільної торгівлі між ЄС, США і Канадою


У Брюсселі бельгійські профспілки влаштували акцію під назвою «Євромарш» під час саміту глав держав ЄС з вимогами відмовитися від трансатлантичних торговельних угод між Євросоюзом, з одного боку, та США і Канадою, з іншого.

Учасники протесту мітингували на вулицях, які прилягають до будівель Європейської ради, де відбувається Саміт, та Європейської комісії. У руках вони тримали плакати з гаслами «Європа має існувати для людей, а не для грошей», «Ми проти крадіжки демократії».

«Ця трансатлантична угода понижує стандарти якості, прибирає митні тарифи. Вона погіршує санітарні стандарти, екологічні норми, порівняно з тим, що ми маємо в ЄС. Це не в інтересах працівників, це шкодитиме їхньому здоров’ю, це не те, що потрібно всім нашим громадянам», – розповіла Радіо Свобода одна з учасниць маршу від соціалістичної профспілки Наталя.

За оцінками організаторів, у марші взяли участь 2-3 тисячі людей.

ЄС наразі проводить перемовини зі США щодо укладення угоди про трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство (TTIP). У серпні 2014-го Євросоюз завершив аналогічні переговори з Канадою щодо Всеохопної економічної та торговельної угоди (CETA). Вона має ще бути ратифікована. Ці двосторонні договори створюють основи для функціонування трансатлатичної зони вільної торгівлі.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG