Доступність посилання

ТОП новини

Україна стала непостійним членом Ради безпеки ООН


Генеральна асамблея ООН обрала п’ять непостійних членів Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй, серед них є і Україна.

Результати голосування щодо непостійних членів Ради безпеки ООН: за Сенегал – 187 голосів, Японію – 184, Єгипет – 179, Україну – 177, Уругвай – 185.

Нові непостійні члени Ради безпеки розпочнуть свою дворічну діяльність у цьому органі ООН 1 січня 2016 року, замінивши Чад, Чилі, Йорданію, Литву та Нігерію.

Україна була безальтернативним кандидатом від регіону Східної Європи і не мала суперників.

Раніше речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца заявила, що Україна сподівається на підтримку членами ООН її кандидатури на посаду непостійного члена Ради безпеки ООН.

За словами Беци, обрання України до Ради безпеки ООН набуває особливого значення в умовах збройної агресії Росії. «У разі обрання Україна працюватиме в інтересах усього міжнародного співтовариства з метою підтримки міжнародного миру і безпеки», – додала Беца.

Раніше голова МЗС Павло Клімкін заявив, що Україна наполягатиме на обмеженні права вето в Раді безпеки, яке мають не тільки Росія, але й інші постійні члени Ради безпеки – також Велика Британія, Китай, Франція та США.

XS
SM
MD
LG