Доступність посилання

ТОП новини

До України прибули експерти ЄС із протидії російській пропаганді


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

До України прибули експерти Європейського союзу, які на зустрічі з українськими колегами говорять про те, як протистояти російській пропаганді, повідомило у твітері представництво ЄС в Україні.

Подробиць цього візиту наразі не повідомляли.

Так звану робочу групу зі стратегічної комунікації на Сході (East Stratcom Task Force) Євросоюз створив у структурі своєї Європейської служби зовнішніх дій, дипломатичного органу ЄС, улітку цього року. Завдання цієї групи експертів – протидія пропаганді й дезінформації з боку Росії.

Протистояти пропаганді з Росії ЄС пропонує, серед іншого, шляхом посилення підтримки незалежних засобів інформації, зокрема й російськомовних, у країнах-учасниках програми «Східне партнерство», а також привертання в цих країнах уваги до дезінформації з боку «зовнішніх сил» і активніше пояснення людям у цих країнах – Україні, Грузії, Молдові, Білорусі, Вірменії й Азербайджані, – що підтримувані Євросоюзом реформи з часом поліпшать їхнє життя.

Російська пропаганда останнім часом заполонила і країни на схід від Євросоюзу, і країни-члени ЄС.

Росія через свої канали іномовлення, зокрема, телеканал RT, що працює кількома світовими мовами, з часів окупації Криму й початку агресії на сході України різко активізувала нав’язування позиції Кремля глядачам, слухачам і читачам в інших країнах світу. У низці країн на це вже відреагували – накладенням штрафів на пропагандистські прокремлівські засоби інформації чи й скасуванням їхніх ліцензій.

XS
SM
MD
LG