Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 15:10

Янукович подав позов до ЄСПЛ проти України


Віктор Янукович

Колишній президент України Віктор Янукович подав позов в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у зв’язку з «неодноразовими порушеннями Україною прав людини щодо нього». Про це йдеться в прес-релізі англійської адвокатської компанії Joseph Hage Aaronson LLP.

«Підставою для подачі позову стало порушення стосовно Януковича безлічі необґрунтованих кримінальних справ, порушення його права на справедливий і незалежний судовий розгляд», – мовиться в повідомленні.

Серед причин подання позову вказується рішення Печерського суду Києва щодо початку процедури заочного засудження Януковича, а також відмова Генеральної прокуратури України дати свідчення за місцем його фактичного проживання або в режимі відеоконференції.

«Українські суди не є незалежними або вільними від впливу вищих посадових осіб держави, не можуть діяти неупереджено і не забезпечують справедливий розгляд. Яскравим прикладом, серед інших, є рішення Печерського суду, що дозволяє спеціальне досудове розслідування справи проти Януковича за його відсутності, йому не дозволили йому брати участь у засіданнях за допомогою відеозв’язку…» – зазначаєтьсяв прес-релізі.

Наразі про надходження цього позову у ЄСПЛ не повідомляють.

27 липня Печерський районний суд Києва виніс рішення, яким задовольнив клопотання Генпрокуратури про початок процедури заочного засудження Януковича.

Генпрокуратура викликала Януковича на 11 серпня в ГПУ для проведення допиту, однак він не з’явився, натомість до ГПУ прийшли його адвокати.

Як повідомляли в Генпрокуратурі, проти колишнього президента України загалом порушено п’ять кримінальних проваджень: щодо «Межигір’я», Сухолуччя, злочинів на Майдані, злочинної організації, «Укртелекому». Справою, за якою Януковича оголосили в міжнародний розшук, є справа щодо «Укртелекому».

Наприкінці липня Інтерпол зняв інформацію про міжнародний розшук Януковича зі свого сайту – як заявили його британські адвокати, після того, як вони оскаржили рішення про розшук. Українські правоохоронці наголошують, що інформація з сайту Інтерполу знята тимчасово, для додаткової перевірки, і це не означає зупинення самого розшуку Януковича.

Віктор Янукович утік із України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Верховна Рада відтак констатувала, що він у неконституційний спосіб самоусунувся від виконання конституційних повноважень і є таким, що не виконує своїх обов’язків. Відтоді він переховується на території Росії, яка не відповідає на запити України про його видачу в рамках міжурядових домовленостей.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG