Доступність посилання

ТОП новини

У Києві створили каталог програм і біографій усіх кандидатів на виборах


Ілюстративне фото

У Києві волонтери запустили проект-каталог «Місцеві вибори-2015», на якому зібрали та систематизували програми та біографії усіх кандидатів у мери міста та в депутати Київради.

Цей сайт створений в першу чергу для «небайдужих людей, які хочуть розібратися в тому, що діється в їхньому місті, і голосувати свідомо», зазначає його автор Арсеній Фінберг.

«Мені було дуже дивно, чому стільки народу бажає йти на роботу в Київраду, хоча вона є волонтерською, неоплаченою. У нас на 120 місць Київради йде майже 2800 кандидатів, відповідно у середньостатистичного киянина немає жодної можливості розібратися, хто ці всі люди і ким вони є», – розповідає Фінберг.

Над проектом два тижні працювали близько 30 волонтерів – ті, хто збирали інформацію, та програмісти, які створювали сайт, говорить автор.

За його словами, головна мета проекту – надати киянам відкриту інформацію про всіх кандидатів.

«Будь-який киянин вводить свою адресу, так він зрозуміє, де йому голосувати, і йому також видається каталог – за кого він може голосувати: всі партії, всі мери і всі кандидати, які по його округу йдуть до Київради. На жаль, ЦВК не виконує ці функції, тому ми вирішили створити цей сайт, щоб дати можливість почитати хоча б базові біографії», –зазначає Фінберг.

Наразі проект охоплює тільки Київ, бо «сил волонтерів вистачило лише на одне місто», говорить Фінберг, але зазначає, що долучитися і створити аналогічний сайт у своєму регіоні може кожен охочий, його команда готова до співпраці.

«Місцеві вибори-2015» – спецпроект інтернет-видання «DreamKyiv», реалізується вдруге, аналогічний був створений до виборів 2014 року. Як зазначається на сайті проекту, інформація в ньому, отримана з відкритих джерел або безпосередньо від учасників виборів.

Місцеві вибори в Україні мають відбутися 25 жовтня.

XS
SM
MD
LG