Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 16:11

Янукович в ЄСПЛ оскаржує розшук, санкції та порушення у ході слідства – ГПУ


Віктор Янукович

Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив, що колишній президент України Віктор Янукович подав три скарги у Європейський суд з прав людини.

«Є скарги щодо порушень під час розслідування, скарги щодо застосування санкцій, крім того, є ще скарги щодо оголошення в міжнародний розшук», – сказав начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ.

Він зауважив, що на ці скарги буде реагувати представник від України в ЄСПЛ.

19 жовтня стало відомо, що Янукович подав позов в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у зв’язку з «неодноразовими порушеннями Україною прав людини щодо нього».

Процедура розгляду справ у Європейському суді з прав людини передбачає необхідність використання всіх механізмів національного правосуддя, тобто спочатку справа має пройти розгляд у всіх інстанціях національних судів.

Як повідомляли в Генпрокуратурі, проти колишнього президента України загалом порушено п’ять кримінальних проваджень: щодо «Межигір’я», Сухолуччя, злочинів на Майдані, злочинної організації, «Укртелекому». Справою, за якою Януковича оголосили в міжнародний розшук, є справа щодо «Укртелекому».

Наприкінці липня Інтерпол зняв інформацію про міжнародний розшук Януковича зі свого сайту – як заявили його британські адвокати, після того, як вони оскаржили рішення про розшук. Українські правоохоронці наголошують, що інформація з сайту Інтерполу знята тимчасово, для додаткової перевірки, і це не означає зупинення самого розшуку Януковича.

Віктор Янукович утік із України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Верховна Рада відтак констатувала, що він у неконституційний спосіб самоусунувся від виконання конституційних повноважень і є таким, що не виконує своїх обов’язків. Відтоді він переховується на території Росії, яка не відповідає на запити України про його видачу в рамках міжурядових домовленостей.

Recommended

XS
SM
MD
LG