Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 19:05

Клімкін: референдум у Нідерландах не впливає на ратифікацію угоди про асоціацію Україна-ЄС


Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що референдум у Нідерландах щодо ратифікації парламентом країни Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є дорадчим і не впливає на процес ратифікації угоди.

Клімкін також зазначив, що процедуру ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС повністю завершили 22 країни-члени Євросоюзу.

14 жовтня виборча комісія Нідерландів повідомила, що підтвердила достатню кількість підписів за проведення консультативного референдуму щодо ратифікації цією країною Угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом.

Як очікують, референдум може відбутися навесні наступного, 2016 року. Його дата наразі не визначена, але він має відбутися не пізніше як протягом шести місяців.

Згідно з нідерландським законом про референдум, результати такого референдуму щодо вже ухваленого законодавчого акту матимуть лише консультативний характер. У разі, якщо референдум буде визнаний таким, що відбувся, а більшість учасників проголосує проти ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, уряд Нідерландів муситиме вирішити, чи знову виносити на розгляд це питання, але ніяк не буде зобов’язаний відхиляти ратифікацію.

Угода про асоціацію між Україною і Євросоюзом набуде чинності в повному обсязі, коли її ратифікацію завершать усі учасники – Україна, 28 країн-членів ЄС і керівні органи Європейського союзу. Та політична частина угоди вже діє в режимі тимчасового застосування з початку 2015 року, а економічна, включно з зоною вільної торгівлі між Україною і ЄС, так само набуде чинності в режимі тимчасового застосування з початку 2016 року, навіть якщо процедура ратифікації доти не буде завершена.

XS
SM
MD
LG