Доступність посилання

22 Листопад 2017, Київ 02:00

У Мінекології пропонують відновити болота, щоб уникнути тління торфовищ


Сергій Курикін

Виконувач обов’язків міністра екології і природних ресурсів Сергій Курикін вважає доцільним відновити болота на місцях торфовищ для вирішення проблем з їхнім загорянням.

«Оптимальним рішенням, масштабним і довгостроковим вирішенням цієї проблеми було б відновлення боліт на тих територіях, де сьогодні існують торфовища», – сказав він.

За його словами, виникнення пожеж у природних екосистемах пов’язане не лише із аномально високою температурою повітря, яка утримується тривалий період на території України, а й через недбалість людей.

Представник Державної служби з надзвичайних ситуацій України Борис Савинський зазначає, що найскладніша ситуація у Києво-Святошинському, Обухівському, Бородянському, Вишгородському районах.

«Саме у селі Білогородка Києво-Святошинського району зафіксований найбільший осередок тління торфу на площі 18,4 гектара. Нині всі осередки на Київщині локалізовані і нам вдається утримувати ситуацію контрольованою», – сказав він.

Савинський зауважує, що, за прогнозами Укргідрометцентру, найближчими днями на Київщині переважатиме дощова погода, це сприятиме більш оперативній ліквідації осередків тління торфовищ.

За даними ДСНС, на сьогодні на території Київської області тліє 24 осередки торфу на загальній площі 119 гектарів. 19 жовтня в ДСНС повідомляли, що загальна площа тління торфовищ на Київщині становила 122 гектари.​

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG