Доступність посилання

ТОП новини

США і Росія домовилися про мінімізацію ризиків для бойової авіації в Сирії


У Латакії, біля якої розташована російська авіабаза, багато хто радий прибуттю російських військ, фото 17 жовтня 2015 року
У Латакії, біля якої розташована російська авіабаза, багато хто радий прибуттю російських військ, фото 17 жовтня 2015 року

Вашингтон і Москва повідомили, що підписали угоду про безпеку польотів військової авіації в повітряному просторі Сирії, щоб мінімізувати ризики можливих інцидентів.

Як заявив речник Міністерства оборони США Пітер Кук, у документі прописані конкретні процедури безпеки, мінімальні відстані зближення, радіочастоти для зв’язку сторін, а також передбачено створення «гарячої лінії» наземного зв’язку. Також має бути створена робоча група з питань виконання цієї домовленості.

При цьому домовленість не передбачає ніякої співпраці в бойових діях чи обміну інформацією про цілі ударів, додав речник.

Він також наголосив, що на прохання Росії повний текст домовленості не буде оприлюднений, хоча США повідомили про її зміст своїх партнерів у коаліції, щоб їхня бойова авіація в небі Сирії теж керувалася цим документом.

Його чинність поширюється також і на безпілотні апарати.

Підписання цього військово-технічного меморандуму підтвердив і заступник міністра оборони Росії Анатолій Антонов.

При цьому обидві сторони наголосили, що підписання документа не означає їхньої згоди з діями іншої сторони.

Як заявив Антонов, Росія далі вважає, що тільки вона діє в Сирії законно, бо втрутилася в конфлікт на прохання влади президента Башара аль-Асада, а міжнародна коаліція відтак діє там без згоди «законної влади Сирії». Більшість країн Заходу й арабського світу вже давно відмовила режимові Асада в легітимності і офіційно вважає єдиним законним представником інтересів сирійського народу помірковану політичну опозицію в цій країні.

Так само й Кук наголосив, що у США далі вважають стратегію Росії в Сирії контрпродуктивною, а воєнне вторгнення Росії на підтримку режиму Асада призведе тільки до загострення громадянської війни в Сирії.

XS
SM
MD
LG