Доступність посилання

ТОП новини

Україна і Росія були серед головних тем дебатів політиків Польщі перед виборами до Сейму


©Shutterstock
©Shutterstock

Лідери восьми політичних партій Польщі, що візьмуть участь у планованих на неділю, 25 жовтня, парламентських виборах в країні, провели теледебати, однією з головних тем яких, стало обговорення відносин з Україною та Росією, повідомляє Польське радіо.

У дебатах на тему суспільно-економічної, закордонної і безпекової політики, а також бачення державного устрою Польщі, взяли участь голова «Громадянської платформи», прем’єр-міністр Ева Копач, кандидат від партії «Право і справедливість» на посаду прем’єра Беата Шидло, лідер об’єднаної опозиції Барбара Новацька, а також керівники кількох інших політичних партій Польщі.

Як заявила прем’єр-міністр Польщі Ева Копач, Польща була надійним послом України в ЄС.

«Ми не тільки надсилали гуманітарну допомогу в Україну, але і займали тверду позицію щодо санкцій проти Росії. Разом із країнами Вишеградської групи ми наполягали на збереженні санкцій і відстоювали суверенітет України», – сказала Копач.

Кандидат від найбільшої опозиційної партії на посаду прем’єра Беата Шидло зазначила, що політика щодо Росії не повинна бути політикою перезавантаження.

«Треба будувати сильну позицію Польщі в ЄС та регіоні, що гарантуватиме полякам безпеку», – сказала політик.

Лідер лівих Польщі Барбара Новацька наголосила на важливості «продуманої східної політики».

«Ми маємо бути мостом між ЄС та Сходом – Україною і Росією. Треба захищатися, не вимахуючи шаблею, а розвиваючи економіку із сусідами – Німеччиною, але і з Росією. Путін піде, але наші інтереси залишаться», – сказала Новацька.

Президент Польщі Анджей Дуда у вересні заявив про загрозу маргіналізації Європою війни в Україні. Він наголосив, що конфлікт в Україні має закінчитися довготривалим миром і поверненням до «міжнародно визнаних кордонів».

25 жовтня на парламентських виборах громадяни Польщі обиратимуть 460 депутатів Сейму.

XS
SM
MD
LG