Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 11:25

Конституційний суд продовжує розгляд справи щодо закону про люстрацію


©Shutterstock

Конституційний суд України у формі усного слухання 22 жовтня продовжує розгляд справи про конституційність окремих положень Закону «Про очищення влади». У засіданні беруть участь 13 суддів, кворум вимагає присутності 12 суддів.

З трьома окремими поданнями до Конституційного суду звернулися раніше Верховний суд України і 47 народних депутатів. Усі три подання об’єднані в одне конституційне провадження.

Закон «Про очищення влади» набув чинності 16 жовтня 2014 року.

Закон застосовується до осіб, які займали сукупно не менш як один рік вищу керівну посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року, і тих державних чиновників, які займали посаду (посади) у період з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року та не були звільнені у цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням. Ці люди не зможуть працювати в органах державної влади впродовж найближчих 10 років.

У поданнях Верховного суду міститься клопотання про визнання такими, що не відповідають Конституції, положень закону, які стосуються заборони для певних осіб, щодо яких здійснюється люстрація, впродовж 10 років обіймати посади.

У Конституційному суді України 21 жовтня заявили, що не бачать підстав для відсторонення від слухання справи щодо конституційності окремих положень закону «Про очищення влади» кого-небудь із суддів.

Таким чином у суді прокоментували заяву прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, що нинішній склад Конституційного суду не може продовжувати розгляд цієї справи, оскільки восьмеро суддів самі підпадають під люстрацію.

Recommended

XS
SM
MD
LG