Доступність посилання

ТОП новини

Турчинов: Україна не може зменшувати витрати на оборону через загрозу з боку Росії


Олександр Турчинов (©Shutterstock)
Олександр Турчинов (©Shutterstock)

Видатки на оборону і безпеку України в майбутньому бюджеті не повинні зменшуватися з огляду на активне нарощування військового потенціалу Росії, заявляє секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов.

«Наше завдання – бути готовими дати відсіч агресору і звільнити захоплені території, а тому ми зобов’язані забезпечити армію найсучаснішими озброєнням та технікою, а наших військових – гідною зарплатнею», – цитує Турчинова прес-служба РНБО.

За його словами, наміри Росії збільшити свій військовий бюджет ще більш ніж на чотири мільярди доларів є свідченням того, що керівництво Росії не збирається припиняти свою політику військової ескалації й зовнішньої агресії.

Збільшення на тлі економічної кризи й зубожіння населення Росії її військового бюджету до 48 мільярдів доларів означає, «що Путін продовжує перетворювати Росію на глобальну військову загрозу», каже Турчинов.

«Так Росія визначена головною військовою загрозою не тільки в Стратегії національної безпеки і у Воєнній доктрині України – аналогічної позиції дотримуються і наші стратегічні партнери», – сказав він, додавши, що у пріоритетах Національної воєнної стратегії США, ухваленої нещодавно, агресивна політика Москви посіла перше місце серед загроз, «випередивши потенційну небезпеку з боку міжнародного тероризму та таких «демократичних країн», як Іран і Північна Корея».

Турчинов також повідомив, що одразу після визначення Кабінетом міністрів остаточних параметрів бюджету РНБО затвердить оборонний бюджет і державне оборонне замовлення.

У 2015 році на фінансування Збройних сил України було виділено 45 мільярдів гривень.

XS
SM
MD
LG