Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 03:44

Чеську делегацію на кілька годин затримували у московському аеропорту


Російська влада на декілька годин затримала в московському аеропорту «Шереметьєво» делегацію з Чехії, що прямувала до Ульяновська на відкриття пам’ятника чехословацьким легіонерам, загиблим там в роки громадянської війни в Росії.

Делегація прибула до Москви в четвер вранці спеціальним рейсом, організованим Міністерством оборони Чехії. Після митного огляду її членів не пустили в літак і затримали в аеропорту «Шереметьєво» майже на п’ять годин.

За словами глави делегації Петра Ґаздіка, заступника голови Палати депутатів – нижньої палати парламенту Чехії, «хоча домовленість про деталі поїздки була досягнута задовго до її початку, російська сторона наполягла на митному огляді». Причини подальшої затримки учасникам поїздки не пояснили. Посольство Чехії подало протест у МЗС Росії.

Як повідомила Радіо Свобода представник прес-служби МЗС Чехії Ірена Валентова, пізніше російська влада послалася на якісь «адміністративно-технічні непорозуміння». Делегації дозволили продовжити політ. Через затримку програму її перебування в Росії довелося змінити.

Глава делегації Петр Ґаздік – член керівництва ліберально-консервативної партії ТОР09, відомий своєю критикою російської політики щодо України і проросійської орієнтації нинішнього президента Чехії Мілоша Земана.

Recommended

XS
SM
MD
LG