Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники заявили, що Росія вдарила по лікарні в Сирії, Москва заперечує


У лікарні в Сарміні до бомбардування, архівне фото
У лікарні в Сарміні до бомбардування, архівне фото

Сирійські правозахисники заявили, що внаслідок повітряного удару російської бойової авіації в Сирії раніше цього тижня була розбомблена цивільна лікарня, в якій загинули не менш як 13 людей, але Москва заперечила ці заяви.

Базоване у Великій Британії Сирійське бюро спостережень за правами людини, посилаючись на джерела на місці події, повідомило, що авіаудар по лікарні в містечку Сармін у провінції Ідліб на північному заході Сирії був здійснений у вівторок, 20 жовтня, і там загинули принаймні 13 людей, серед них фізіотерапевт, медсестра і працівник цивільної оборони.

У Росії речниця Міністерства закордонних справ Марія Захарова відкинула цю інформацію.

Тим часом у Сирії державне агентство SANA теж повідомило про російський повітряний удар у Сарміні. Але, за цим повідомленням, удар був здійснений у цьому місті по штабові «терористів», як влада президента Сирії Башара аль-Асада називає всіх своїх супротивників – від екстремістського угруповання «Ісламська держава» чи підрозділів ісламістської мережі «Аль-Каїда» до сил поміркованої політичної опозиції до його режиму. Про удар по лікарні в Сарміні державне агентство не згадало.

А Сирійсько-американське медичне товариство, організація, яка керує розбомбленою лікарнею в Сарміні, заявило, що удар по ній був цілеспрямований і завдав лікарні значної шкоди. Товариство повідомило про загибель принаймні двох медичних працівників, не згадавши про можливі інші жертви, і не уточнювало, чиї літаки здійснили удар.

Крім того, ця організація заявила, що в понеділок, 19 жовтня, саме російські повітряні удари були здійснені по двох лікарнях на півдні провінції Алеппо – єдиних, які ще працювали в регіоні. Сирійсько-американське медичне товариство повідомило, що внаслідок цих ударів було змушене евакуювати хворих і закрити лікарні. Воно закликало Росію припинити практику обирати за цілі медичні заклади і цивільних людей.

За даними сирійської опозиції, внаслідок повітряних ударів російської авіації в Сирії, що офіційно почалися 30 вересня, загинули вже не менш як 370 людей, із яких 127 були цивільні, серед них 36 дітей і 34 жінки. Росія заявляє, що здійснює удари тільки по позиціях угруповання «Ісламська держава» чи інших «терористів» – приєднуючись у цьому визначенні до понять влади Асада. У світі звертають увагу, що насправді лише мала частка російських ударів спрямована проти «Ісламської держави», яка нині майже не становить безпосередньої загрози військам режиму Асада, а більшість цих ударів цілять по позиціях інших супротивників режиму, зокрема й тих, які мають підтримку більшості Заходу й арабського світу.

XS
SM
MD
LG