Доступність посилання

ТОП новини

Зовнішнє незалежне оцінювання буде збережене – міністр освіти


Міністр освіти і науки України Сергій Квіт
Міністр освіти і науки України Сергій Квіт

Український центр оцінювання якості освіти встигне організувати зовнішнє незалежне оцінювання у 2016 році. Для оновлення матеріально-технічної бази цього центру уряд до кінця 2015 року виділив 10 мільйонів гривень, повідомив 23 жовтня міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

«Ми дотримуємось усіх строків, і зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться», – зазначив Квіт.

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2016 році відбуватиметься з 5 травня по 10 липня. У травні відбудуться тести з обов’язкових предметів: української мови та літератури, історії України та математики. Їхні результати будуть водночас зараховуватися і як вступні іспити, і як державна підсумкова атестація.

Всього випускникам пропонується тестування з 12 предметів, з яких вони мають право складати не більш як чотири.

Раніше цього тижня Кабінет міністрів призначив директором Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія.

17 вересня директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук повідомив, що подав у відставку.

22 липня уряд усунув його від виконання обов’язків на час розслідування, яке проводить Генеральна прокуратура за підозрою у зловживанні службовим становищем щодо керівництва центру.

У Міністерстві освіти і науки вказували на відсутність конкретних доказів чи звинувачень на адресу керівництва центру і заявляли, що порушена справа є «піар-кампанією» Генпрокуратури. У Міносвіти також висловили сподівання, що кримінальне впровадження жодним чином не вплине на вступну кампанію чи зовнішнє незалежне оцінювання.

Український центр оцінювання якості освіти створений у 2005 році. Серед завдань центру – підготовка проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), моніторинг якості освіти.

XS
SM
MD
LG