Доступність посилання

ТОП новини
16 Лютий 2019, Київ 06:14

Місцеві вибори відкрили шлях децентралізації – Попов


Фото ілюстративне (©Shutterstock)

Місцеві вибори 25 жовтня відкрили шлях до фактичного впровадження децентралізації в Україні. Про це сказав в коментарі Радіо Свобода сказав народний депутат від «Радикальної партії» Ігор Попов, співавтор закону «Про місцеві вибори», під час спільного з телеканалом «Еспресо» марафону.

«Тепер в нас піде децентралізація, а це вже демократія. Обрані мери будуть працювати, не оглядаючись на Київ, який їм делегує якісь повноваження і ділить бюджет, а на своїх виборців, від яких вже отримали свій мандат довіри. Вони сформують більшість у раді і будуть працювати», – сказав Попов.

За його словами, децентралізації сприятиме й те, що переважно на місцевих виборах перемогли люди, які в більшості не є представниками президентської партії.

«Зараз перемогли люди, які в більшості своїй не є представниками президентської партії, вони опираються на підтримку місцевого населення, ми їм новим бюджетним кодексом дали більше коштів. Вони раніше мали на увазі «київську» владу, включаючи президента і прем’єра. Від прем’єра взагалі ж ніхто нікуди не балотувався, тому ніхто й не переміг», – додав Попов.

Верховна Рада України 31 серпня підтримала внесення змін до Конституції щодо децентралізації. За попереднє схвалення відповідного законопроекту проголосували 265 депутатів. Після цього під стінами парламенту відбулися сутички противників згаданої реформи з правоохоронцями, у яких, за різними даними, постраждали від 119 до 122 людей. У МВС повідомили про загибель бійця Нацгвардії.

Сам законопроект про децентралізацію передбачає, що джерелом влади повинні стати місцеві громади, які самі будуть збирати податки і розподіляти бюджети. Обласні та районні адміністрації ліквідують, держава ж буде представлена на місцях інститутом префектів.

25 жовтня в Україні проходили місцеві вибори.

XS
SM
MD
LG