Доступність посилання

ТОП новини

«Опора»: черги на момент закінчення голосування були на 1,7% виборчих дільницях


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Спостерігачі громадянської мережі «Опора» зафіксували черги на момент закінчення голосування на 1,7% виборчих дільницях по Україні.

При цьому, в «Опорі» зазначають, що тоді як в Одесі і Дніпропетровську черги спостерігалися на 3% і 2,6% дільниць відповідно, в Харкові – на 2,2% виборчих дільниць.

Спроби видавання виборчих бюлетенів без законних підстав (наявності паспорта) мали місце на 4,1% виборчих дільниць по всій Україні (станом на 12:00 і 16:00 таких випадків фіксувалося на 7,2% і 4,6% дільниць відповідно), ще більш позитивною є тенденції до зменшення такий порушень в містах Одесі, Дніпропетровську і Харкову, де видача бюлетенів без паспортів зафіксована на менше ніж 1% виборчих дільниць станом на 20:00, в той час станом на 16:00 такі порушення були виявлені 7,2% дільниць в Дніпропетровську, 6,2% – в Одесі і 3,2% – в Харкові.

Випадки порушень таємниці голосування станом на 20:00 виявлені на 2,4% дільниць (станом на 12:00 цей показник становив 2,6%). Однак в Дніпропетровську і Одесі такі порушення фіксувалися спостерігачами значно частіше – на 4,7% і 4,1% виборчих дільниць відповідно, в Харкові на 1,7% дільниць було виявлено порушення таємниці голосування.

В останні години голосування дещо зросла кількість виявлених на дільницях випадків фотографування бюлетенів – з 0,4% (станом на 16:00) до 1,1% (станом на 20:00) по Україні.

Кількість порушень, зафіксованих протягом останніх чотирьох годин голосування (з 16:00 до 20:00), за своїми масштабами не матимуть вирішального негативного впливу на результати виборів і не дають підстав ставити під сумнів результатів волевиявлення громадян на цьому етапі виборчого процесу, вважають в «Опорі».

Місцеві вибори в Україні проходили 25 жовтня у всіх регіонах, окрім анексованого Росією Криму та в окремих тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей. Виборчі дільниці закрились о 20:00, почався підрахунок голосів.

XS
SM
MD
LG